Bitcoin (BTC) Analiza cenowa: Kontynuacja spadku lub odbicia wstecz czeka na nas na 9 400 dolarów?

Czy Bitcoin (BTC) ma wystarczająco dużo siły, aby zbliżyć się do znaku 10.000 dolarów?

Wczorajszy spadek o większość monet potwierdził, że byki nie są jeszcze gotowe do aktualizacji swoich lokalnych szczytów. Bez wyjątku, wszystkie monety z 10 najlepszych spadły w kierunku ich stref wsparcia.

Monety Top 10 Coinstatów
Podczas gdy Bitcoin (BTC) stracił znacznie mniej niż altcoin, jego wskaźnik dominacji wzmocnił się i wynosi obecnie 64,3%.

Udział BTC w rynku
Poniżej znajdują się istotne dane dotyczące Bitcoinu (BTC) i jak on dziś wygląda.

Nazwisko: Bitcoin

Znacznik: BTC

Limit rynkowy: 166.811.257.928 USD

Cena: 9.057,50 dolarów

Objętość (24H): 16 671 619 172 USD

Zmiana (24H): 0,01%.

BTC/USD: Czy obecne odbicie może prowadzić do 10.000$?
Bitcoin (BTC) kończy tydzień ze stratą 3,30%, podczas gdy jego kurs (od wczoraj) pozostaje stosunkowo niezmieniony. Byki odkupiły wiodącą monetę po cenie 8.900 dolarów.

Wykres BTC/USD według TradingView

Patrząc na wykres 4H, inwestorzy mogą oczekiwać krótkoterminowego wzrostu w kierunku obszaru 9 350 – 9 400 USD, gdzie znajduje się większość płynności. Co więcej, wolumen sprzedaży prawie nie istnieje, co oznacza, że niedźwiedziom brakuje paliwa do dalszego obniżania kursu. W ten sposób powstała bycza dywergencja na wskaźniku RSI (Relative Strength Index), potwierdzająca potencjał byków.

Wykres BTC/USD według TradingView
Patrząc na dzienne ramy czasowe, trend boczny utrzymuje się od około 2 miesięcy. W tej chwili ani byk, ani niedźwiedź nie są pod kontrolą. Wolumen handlu jest niski, jednakże istnieją odsetki pomiędzy przedziałem 9.500$ i 9.600$, gdzie skoncentrowany jest wysoki poziom płynności. W tym konkretnym przypadku istnieje duże prawdopodobieństwo, że Bitcoin (BTC) będzie handlował blisko górnego poziomu kanału na poziomie $9.800.

Wykres BTC/USD według TradingView
Boczny trend dominuje również na wykresie tygodniowym. Jednakże, trend wzrostowy jest bardziej prawdopodobny niż aktualizacja lokalnego dna. Wolumen handlu jest na średnim poziomie, a byki wykupują każdy spadek przynoszony przez sprzedających. Obecne odbicie może być kolejną szansą dla kupujących na zbliżenie się do 10.000 dolarów. Co więcej, płynność Bitcoin’a jest na tym poziomie wysoka.

W czasach prasy, Bitcoin handlował na poziomie 9.059 dolarów.